_
Chaty a chalupy k pronajmutí, pobyty u vody, dovolená na horách, ubytování s bazénem, vyberte si pronájem v ČR, nebo SR u nás a neplaťte provizi cestovkám! Přímé kontakty na majitele, chalupy, chaty, penziony, apartmány, kempy, sruby, či ubytování v soukromí, ubytování na léto 2016.
_
_   Filtr eet Silvestr
_
Třídění podle oblasti, typu, služeb:

Elektronická evidence tržeb EET


Datum vydání aktuální verze programu eetTisk: 3.7.2017

Pro EET jsme vyvinuli aplikaci eetTisk pro Windows. Bližší informace naleznete na www.eettisk.cz, program je nyní možné používat bezplatně. Doporučujeme navštívit i www.eet.guru, kde rovněž uvádíme informace o EET.

Na této stránce naleznete informace o EET, zaměřené na pronajímatele, hotely, penziony, chaty a chalupy. Řadu postupů z této stránky sami používáme, doporučujeme stránku prostudovat i v případě, že nepronajímáte (řada informací je použitelná univerzálně).

Pohostinství a ubytování se EET týká už od 1. 12. 2017, proto jsme z praktických důvodů zvolili umístění informací na stránku www.chalupy-ubytovani.cz/eet, Doporučujeme tuto stránku sledovat, informace i program průběžně aktualizujeme.

Naše řešení EET


Řešení máme hned několik:
1.  Program eetTisk pro Windows (nyní zdarma),
2.  EET Api (napojení nejen pro e-shopy pro jednoduché odesílání účtenek),,
3.  EET mail Api (Váš e-shop nám zašle kopii nové objednávky, z čehož náš systém získá potřebné údaje, vygeneruje EET účtenku, zašle ji e-mailem a objednávku smaže),
4.  Webovou aplikaci pro vystavení jednoduché účtenky on-line.
5.  EET konzolová verze pro volání jinými programy a jednoduchou integraci.

Elektronická evidence tržeb - koho se týká v první fázi


Elektronická evidence tržeb se v první fázi (od 1. prosince 2016) týká poskytovatelů pohostinských, stravovacích a ubytovacích služeb. To ovšem neznamená, že se povinnost dotýká všech pronajímatelů.

EET nepodléhají platby přes bankovní účet - pokud Vám klienti jinak neplatí, EET uniknete. Pokud Vám ale klienti platí i v hotovosti, či např. platebními kartami, je možné, se Vás EET týká. Dle našeho názoru a posledních dostupných informací se celá situace má následovně:

Pokud jste fyzickou osobou a příjmy z pronájmů zdaňujete podle § 9 zákona o daních z příjmů (nejde o příjem z podnikání), EET by se Vás týkat neměla. Pokud ale daníte podle §7, máte objekt v obchodním majetku, nebo poskytujete další služby, jako povlečení, úklid, stravu atd, na EET byste řešit měli. Pravidla jsou přísná - i pouhý úklid po hostech, či poskytování povlečení Vás může zařadit mezi živnostníky (živnost ubytovací služby). To samozřejmě neznamená, že byste nesměli v chalupě uklízet, jen ten úklid nesmí souviset s pronájmem (nesmí být hostům účtován, promítnut do ceny, nesmí jít o službu hostům).

Pokud pronajímáte podle §9, určitě nic nezkazíte, pokud kontaktujete nejbližší živnostenský úřad a poradíte se o dalším postupu, situace může vyžadovat individuální posouzení. Výklady se různí, např. dle informací Finanční správy z portálu etrzby.cz o ubytování (ke stažení na http://www.etrzby.cz/cs/Ubytovani) by měli mít ŽL a do EET spadat téměř všichni pronajímatelé chat a chalup. I my jsme na přímý dotaz na FÚ obdrželi informaci, že kdo pronajímá pravidelně, měl by ŽL mít. Nicméně na stejný dotaz na Živnostenském úřadě jsme obdrželi informaci opačnou s tím, že pronajímání je vyňato z živnostenského zákona a nejsou-li ve hře další služby, lze pronajímat podle §9 (bez EET).

Bude tak vhodné se poradit, co konkrétně platí pro Vás, ačkoliv obecně převažuje názor, že drobní pronajímatelé, kteří další služby neposkytují, mohou pronajímat i bez ŽL a danit podle §9 (posuzování, co je a není živnost spadá do působnosti živnostenského úřadu).

EET pro pronajímatele - jak a kdy vystavit účtenku


Doporučujeme využít toho, že účtenku není třeba vystavit až v okamžiku převzetí peněz, je možné ji připravit kdykoliv dříve a v případě neuskutečnění transakce stornovat. Pokud víte přesnou částku za pobyt, můžete si účtenku připravit třeba na počítači doma a hostům ji předat až okamžiku převzetí peněz. Ačkoliv je možné účtenku vypsat i v ruce, tato metoda je nekomfortní a zdržuje, pokud je to tak jen trochu možné, pořiďte si tiskárnu na účtenky, nebo účtenku vytiskněte na klasické tiskárně. Pozor - do EET nepatří kauce (nejde o tržbu) - ta se přes EET řeší až v okamžiku, kdy z kauce hradíte případnou škodu! Do EET dále nepatří zálohy zaslané na účet - pokud Vám klient zaslal zálohu a na místě v hotovosti hradí jen doplatek, EET se týká doplatku. Pokud od hostů vybíráte poplatky pro obec a platbu za spotřebovanou energii (jde o platby, které následně odvádíte obci a dodavateli el. energie), také tyto částky neuvádějte na EET účtence. Do EET patří jen platby, které zakládají rozhodný příjem - z plateb obci a za el. energii nic nemáte.

Aplikace pro Windows - nyní zdarma
eetTisk 1.4.3, (3. 7. 2017)

Budete potřebovat instalátor, manuál, jak vše nastavit. Pokud Vám v počítači chybí redistribuční balíček pro Visual studio 2010, program Vás upozorní a nabídne odkaz ke stažení ze stránek Microsoftu. Jakmile vše nastavíte, doba, potřebná pro vystavení jedné účtenky, by měla být v řádu několika vteřin (doporučujeme předdefinovat si tlačítka).


Hlavní obrazovka, v tomto případě jsou rychlá tlačítka nastavena pro malou hospůdku


Jde o klasickou aplikaci pro Windows, funguje tak na Windows XP až 10 (XP, Vista, 7, 8, 8.1 10 32bit i 64bit). Máte-li počítač, můžete mít EET vyřešené opravdu levně, bez potřeby kupovat tablet. To ovšem neznamená, že by program na tabletech nefungoval, program funguje i na tabletech s běžnými Windows 10, které lze zakoupit i pod 2000 Kč včetně DPH. Program spustíte, vystavíte účtenku a tu následně vytisknete na tiskárně, nebo mini tiskárně na účtenky (lze pořídit za cca 1700 Kč včetně DPH). Program umí tisknout i na virtuální tiskárny, generující PDF soubory, je jen na Vás, zda se s hostem domluvíte na vytisknutí účtenky, nebo odeslání např. PDF souboru na e-mail.

Zaznamenali jsme řadu dotazů ohledně výpadků eet v provozovnách - nejen kvůli přetížení, proto upřesňujeme, že toto v našem případě není pravděpodobné. Program je na nás při svém provozu naprosto nezávislý - nejde o ten druh aplikace, co posílá informace provozovateli a ten je následně pošle Finanční správě (přičemž když je provozovatel přetížený, kasa kolabuje). Program komunikuje se servery Finanční správy přímo a funguje i v případě, že Vám vypadne internet, nebo bude mít EET výpadek (umí off-line režím), takže pokud Vám neselže počítač, tyto problémy by se Vám měly vyhnout.

Po ukončení testovacího období bude cena startovat na 100 Kč/měsíc, s možností zakoupit klasickou licenci za 990 Kč (bližší informace na www.eettisk.cz. Ceny jsou bez DPH 21 procent. Za příplatek bude podpora skladů, čteček čárových kódů, generování PDF a odesílání e-mailem, PLU kódů a roletek (tlačítka fungují, jako kategorie, po kliknutí se zobrazí podnabídka s konkrétními produkty).

Kvůli zvýšené zátěži před 1. 3. 2018 se musíme prioritně věnovat platícím klientům, proto pokud potřebujete rychlou odezvu, máte možnost si program zakoupit již nyní. Bližší informace na www.eettisk.cz.

EET a malé obchody na vesnicíchPřed startem EET skončila nejedna hospůdka, na vesnici často jediná. Dostávají se k nám informace že podobný scénář hrozí před březnem 2017 u malých obchůdků, opět hlavně v malých obcích. Pokud pronajímáte na vesnici, kde uzavření krámku hrozí a jedním z důvodů je právě EET, informujte se u nás ohledně možnosti získat pro provozovatele krámku naši EET aplikaci bezplatně. Jde o klasický program pro Windows, měl by tak stačit téměř libovolný starší počítač, spolu s tiskárnou na účtenky (v ceně cca 1700 Kč včetně DPH) a internetovým připojením. Věříme, že s těmito náklady by ráda pomohla i místní samospráva, my rádi poskytneme potřebný EET software a poradenství.

Webová aplikacePři použití webové aplikace by celá procedura mohla probíhat asi takto:

1. Přes počítač, chytrý mobil, či tablet se přihlásíte do administrace svého objektu na stránkách Chalupy-ubytovani.cz, a kliknete na odkaz "Vystavit účtenku k EET".

2. Objeví se jednoduchý formulář, kam zadáte potřebné údaje, jako např. pořadové číslo účtenky, číslo provozovny a částku. Potom stačí jen nahrát certifikát (je z našeho serveru smazán hned po vystavení účtenky) od finanční správy a kliknout na Odeslat

3. Systém odešle informace finanční správě, od které získá fiskální identifikační kód (FIK), který následně zobrazí na vygenerované účtence. Tuto účtenku následně můžete označit myší a zkopírovat do e-mailu, vytisknout nebo třeba i ručtě vypsat (či údaje doplníte do předtisknuté účtenky).

Majitelé, kteří pronajímají chaty a chalupy, většinou přebírají od ubytovaných peníze pouze při příjezdu a odjezdu, počty transakcí jsou tak v jednotkách až desítkách měsíčně. Zvláště v těchto případech by mělo být výše uvedené webové řešení dostatečné.

EET api, EET mail apiPodrobnější informace zveřejníme po Silvestru. Prozatím prozradíme jen tolik, že jde o řešení vhodné pro e-shopy, ale nejen pro ně. Přes mail api lze vystavit eet účtenku jen zasláním e-mailu na naši adresu (speciální, kterou Vám přidělíme), obratem Vám přijde EET účtenka.

Proč naše řešení


  • Víme, co pronajímání obnáší, ubytovací katalogy provozujeme řadu let a zároveň sami pronajímáme
  • Chalupy-ubytovani.cz provozujeme na vlastních serverech, s čímž máme mnohaleté zkušenosti (staráme se o cca 150 domén, pro podstatnou část zajišťujeme kompletní správu)
  • Řadu let se zabýváme vývojem programů pro Windows a Linux
  • Poskytujeme služby účetní kanceláře
Sami naše řešení využíváme, viz obrázky níže. Vyvíjíme tak maximální úsilí, aby bylo v pořádku nejen po technické, ale i ekonomicko-právní stránce. V případě jakýchkoliv dotazů, požadavků, či zájmu o nezávazné vyzkoušení nás neváhejte kontaktovat.

Na fotografiích níže je řešení, které používáme také (jen v konfiguraci pro pronajímatele) - stačí vzít tablet a tiskárnu a můžete uvítat hosty a vystavit jim účtenku. Pokud si pořídíte stejné řešení, jako na obrázcích níže, máte náklady bez DPH výrazně pod 5000 hranicí možného zákonného odpočtu za EET. Můžeme Vám vše také dodat v setu nastavené a zprovozněné - pro bližší informace nás kontaktujte. Jinak program používáme také na běžných noteboocích.

Jen tablet a tiskárna


Toto není notebook, to je tablet výše v obalu s klávesnicí (obal včetně klávesničky s cenou okolo 200 Kč)


Jde natočit i takto:


Jakmile hosté zavolají, stačí vzít a vyrazit.

Tato stránka shrnuje dostupné informace, týkající se EET a komunikace se státní správou, se zaměřením na problematiku pronájmů. Zde uvedené informace o legislativě a právní situaci okolo EET obecně nejsou oficiální a je vysoce pravděpodobné, že se budou dále měnit a zpřesňovat v závislosti na tom, jak se budou zpřesňovat dostupné informace o EET. Tato stránka neobsahue žádné právní názory, či oficiální stanoviska ministerstev, nebo jiných úřadů. Nečiňte na základě zde uvedených informací žádné kroky, či rozhodnutí s právními, či finančními důsledky. Neručíme za správnost zde uvedených informací (ani nemůžeme, stále ještě nejsou k dispozici kompletní informace k EET a situace se neustále mění, stále se má hlasovat o dalších změnách v EET).
_